Witaj na stronie Szkoły Podstawowej!

AKTUALNOŚCI

 

Walentynki, Walentynki, Walentynki.

W tym roku Dzień Świętego Walentego był w Szkole Podstawowej na ul. Bohaterów Warszawy obchodzony wyjątkowo. Wszyscy się zaangażowali i świetnie bawili! Członkowie Klubu Przyjaciół Biblioteki pod opieką p. Ewy Sawczuk sprzedawali pierniki, które można było podarować swoim sympatiom. Ci najmłodsi nie zapomnieli również o rodzicach i rodzeństwie. Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Bożeny Długozimy i p. Anny Borowskiej-Szmigiel przygotował pocztę walentynkową - uczniowie mogli kupić ręcznie robione kartki i wrzucić je do skrzynki pocztowej samorządu. Oczywiście wszystkie wiadomości dotarły do adresatów! Nauczycielki języka angielskiego (p. Sylwia Trottnr i p. Danuta Skopnik) zorganizowały konkursy tematyczne: uczniowie przygotowali dekoracje swoich sal lekcyjnych oraz przebrali się w walentynkowe stroje bogate w serduszka, a kolor dominujący to czerwony i różowy. Były rzecz jasna dyplomy za udział i słodkie nagrody, które otrzymali:

klasa 4 b za przepiękną dekorację sali oraz stroje walentynowe
klasa 6 b za cudowną dekorację sali
klasa 5c za przebrania walentnkowe
klasa 6c za śliczną dekorację sali.

Dzień ten był wyjątkowy, a w dodatku obchodzony w piątek 13, a nie 14 lutego!

Anna Borowska-Szmigiel

przeczytaj wiersze

 

 

Konkurs poetycki "Moja szkoła"

W styczniu bieżącego roku uczniowie klas II i III szkoły podstawowej przy ulicy Kopernika mieli okazję wykazać się umiejętnością pisania wierszy. W konkursie wzięło udział ośmioro uczniów. Wiersze były bardzo ciekawe. Mali poeci świetnie radzili sobie z rymowaniem i doskonale przedstawili w wierszach swoją szkołę. Po naradach wyłoniono zwycięzców:

I miejsce - Adam Wiszniewski klasa IIe
II miejsce - Bartosz Olszewski klasa IIIf
III miejsce - Alicja Kowalczyk klasa IIe
Wyróżnienie - Maja Gałązka klasa IIIe

Serdecznie gratulujemy laureatom.

przeczytaj wiersze


Katarzyna Kozłowska
Alina Federowicz

 

 

"Krajobraz Zimą"

Uczniowie klas I - III szkoły podstawowej przy ulicy Kopernika mieli okazję wraz z rodzicami stworzyć pracę plastyczną pod tytułem "Krajobraz Zimą". Prace miały być wykonane techniką collag'e, polegającą na formowaniu kompozycji z różnych materiałów i tworzyw codziennego użytku.
W konkursie wzięło udział 20 prac wykonanych przez dzieci i rodziców naszej szkoły. Krajobrazy były wykonane na bardzo wysokim poziomie i widać w nich było zaangażowanie dzieci, oraz rodziców.
Po długich naradach i dyskusjach wyłoniliśmy zwycięzców.

W klasach I z 11 prac zostali nagrodzeni:
I m-ce - Marcel Zawojek Ih
II m-ce - Krzysztof Bożyk Ig
III m-ce - Mikołaj Kisiel Ih

Wyróżnienie - Karol Ciskowski Ih

W klasach II i III zwycięzcami zostali:
I m-ce - Alicja Kowalczyk IIe
II m-ce - Adrian Mazurowski IId
III m-ce - Marysia Śpiewak II e

Wyróżnienie - Maja Gałązka IIIe

Nagrody dla laureatów zostaną wręczone po feriach zimowych. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom gratulujemy.

zobacz zdjęcia


Aleksandra Jurowska

 

 

Dzień Babci i Dziadka w III A

W czwartek 22 stycznia gościliśmy na zajęciach nasze Babcie i naszych Dziadków. Przybyło aż 29 zaproszonych gości. Przygotowaliśmy program słowno - muzyczny, herbatkę i słodki poczęstunek. W czasie uroczystego spotkania Babcie i Dziadkowie zdradzali nam swoje sekrety ., ulubione miesiące. Wiemy, bo liczyliśmy, że zebrani goście mają razem 106 wnuków! Babcie i Dziadkowie śpiewali nam swoje piosenki: ,,Gdzie strumyk płynie z wolna", ,,Głęboka studzienka", ,,Hej, Mazury". Trzeba przyznać, że śpiewali ładnie. To po Nich mamy muzyczne talenty! I jeszcze laurki, życzenia: ,,Żyjcie nam w zdrowiu jak najdłużej". To była miła uroczystość klasowa.

zobacz zdjęcia

 

 

KONCERT Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA

22 stycznia w budynku Szkoły Podstawowej przy ulicy Kopernika 2 odbył się uroczysty koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka. Udział w tym wydarzeniu wzięli uczniowie klas 0 i 1 oraz ich babcie i dziadkowie. Wykonawcy zaprezentowali piosenki, wiersze i inscenizacje o tematyce związanej z tymi wyjątkowymi dniami.
Dziękujemy konferansjerom za poprowadzenie koncertu: Melanii Markowskiej i Bartoszowi Kozdroniowi.

Anna Lullis
Emilia Walaszek

zobacz zdjęcia

 

 

PORTRET BABCI I DZIADKA

15 stycznia odbył się konkurs plastyczny dla klas 1-3. Zadaniem uczniów było wykonanie portretu babci i dziadka dowolną techniką w wyznaczonym czasie. W konkursie wzięło udział 48 uczniów. Poziom prac był bardzo wyrównany i wysoki. Jury po burzliwych obradach wyłoniło 23 laureatów:

Szczegółowe informacje

zobacz zdjęcia

 

 

XVIII Festiwal Jasełek

W piątek 16 stycznia 2015 r. grupa 0c i 0d z Zespołu Szkół Nr 1 w Mrągowie wystąpiła na XVIII Festiwalu Jasełek Akcji Katolickiej w Kętrzynie. Dzieci miały na sobie piękne stroje. Komisja konkursowa była pod wrażeniem znajomości tylu polskich kolęd przez dzieci.
Po występie na każde dziecko czekał pyszny piernik kętrzyński, ciasteczko oraz gorąca herbatka. Wrażenia były ogromne. Nasi mali uczestnicy świetnie się bawili.

 

 

XVIII Festiwal Jasełek

Nasz wyjazd na XVIII Festiwal Jasełek do Kętrzyna był udaną wyprawą. Towarzyszyły nam nasze Kochane Mamy, które ogarniały nasze torby ze strojami, rekwizyty i naszą tremę. Sam występ był udany, nikt się nie pomylił. Graliśmy jak na prawdziwej scenie dla sporej grupy widzów. Chyba nigdy w Bazylice nie było tak wesoło! Otrzymaliśmy gromkie brawa, upominki, słodki poczęstunek i radiomagnetofon. A wynik - I miejsce - dał satysfakcję nam, naszym bliskim i tym, którzy nam kibicowali.

zobacz zdjęcia

 

 

Spotkanie integracyjne

Z uczniami Zespołu Szkół Specjalnych spotykamy się przy różnych okazjach. Tym razem przygotowaliśmy świąteczne prezenty i odwiedziliśmy naszych niepełnosprawnych kolegów i koleżanki, by przedstawić im Jasełka. Dzieci radośnie reagowały w czasie naszego występu. Dziękowały za naszą obecność i zapraszały w czerwcu. Nauczycielki i Dyrekcja Szkoły życzyły nam dobrego miejsca na Festiwalu w Kętrzynie. Postaramy się!

zobacz zdjęcia

 

 

Kolędujemy

Nasze jasełka zaprezentowaliśmy 11stycznia na mszy świętej dla dzieci w kościele św. Wojciecha. Zostaliśmy odebrani z uwagą. Zaskoczeniem dla wielu był fakt, że kolędy śpiewaliśmy w różnych językach. Z uśmiechem wsłuchiwano się w nasze obcojęzyczne role.
Za nasze występy otrzymaliśmy gromkie brawa, a od Księdza kolorowe kalendarze z Ojcem Świętym Janem Pawłem II.

zobacz zdjęcia

 

 

Świąteczne spotkanie

Świąteczne spotkanie w CKiT Kombatantów i Dzieci Wojny zostało wzbogacone Jasełkami i kolędami wykonanymi przez uczniów naszej szkoły. Nasz świąteczny program był mile odebrany przez licznie zebrane grono i nagradzany oklaskami. Wspólne świętowanie było dobrą okazją do poznania się, to dla uczniów żywa historia. Tradycja kolędowania znalazła więc właściwe miejsce i życzliwość ludzi z bolesnym, życiowym doświadczeniem.

Uczniom towarzyszyły:

Halina Parakiewicz, Barbara Makowska, Krystyna Bawirsz

zobacz zdjęcia

 

 

Konkurs na "Najpiękniejszą ozdobę świąteczną"

Uczniowie klas 0-1 tuż przed świętami Bożego Narodzenia, wzięli udział w konkursie na "Najpiękniejszą ozdobę świąteczną". Nauczyciele przyjęli 13 prac plastycznych wykonanych techniką dowolną, znalazły sie tam między innymi prace przestrzenne, takie jak: łańcuchy choinkowe, bombki, mikołaje oraz renifer. Jurorami, którzy typowali najpiękniejszą ozdobę byli uczniowie, nauczyciele oraz rodzice naszych uczniów Szkoły Podstawowej przy ul. Kopernika. Każdy miał możliwość oddania jednego głosu na dowolną prace.


Szczegółowe informacje

zobacz zdjęcia

Konkurs przygotowały:
Monika Chorążewicz
Aleksandra Jurowska

 

Przedstawienie bożonarodzeniowe
"Wszystkie narody witają Jezusa"

Jak co roku klasowym spotkaniom świątecznym, towarzyszyły Jasełka w wykonaniu uczniów klasy IIIa, IIc, 02. Uczniowie w barwny sposób przedstawili kolędników z różnych krajów oddających pokłon Narodzonemu Dzieciątku. Wszystkie dzieci, choć z różnych stron świata, przynieśli do żłóbka swoje serca. A kolędnikom towarzyszyły piękne kolędy śpiewane w języku hiszpańskim, niemieckim, angielskim, rosyjskim no i oczywiście polskim.
Wielkie podziękowania należą się Rodzicom dzieci występujących w Jasełkach za pomoc i piękne stroje. Również pomocą służyły Panie: Ania Borowska - Szmigiel i Ewa Sawczuk.
W tym roku scenariusz oraz dialogi tworzyli sami uczniowie na zajęciach artystycznych. A nad całością Jasełek czuwały:

Halina Parakiewicz, Barbara Makowska, Dorota Janicka.

zobacz zdjęcia

 

 

Pracownia Świętego Mikołaja

Dnia 19 grudnia 2014r. klasy 1c i 3c wybrały się na wycieczkę do Pracowni Świętego Mikołaja w Kętrzynie. Dzieci dowiedziały się jak powstają szklane ozdoby choinkowe. Mogły również spróbować swoich umiejętności. Wykonały piękne ozdoby według własnych pomysłów. Zabrały je do domu i udekorowały choinkę. Uczniowie poznali krainę Świętego Mikołaja. Zwiedzili muzeum bombek. Wycieczka dostarczyła wielu wrażeń i pozostanie na długo w pamięci dzieci i nauczycieli.

Barbara Słomkowska
Magda Kaziak
Beata Werema - Kolec

zobacz zdjęcia

 

Wyniki konkursu
"Mądra głowa zna przysłowia"

oraz

Wyniki konkursu literackiego

 

szczegółowe informacje

 

 

Wyniki ogólnoszkolnego konkursu
"Książka w obiektywie i na obrazie"
organizowanego przez biblioteki szkolne
i nauczycieli plastyki

 

szczegółowe informacje

 

 

Dyskusyjny Klub Książki dla Młodzieży - świąteczna odsłona

 

szczegółowe informacje

 

 

Mikołajki, Mikołajki!!!

5 grudnia w naszej szkole zjawił się.MIKOŁAJ z małym Elfem!!! Odwiedzili wszystkie klasy, panią Dyrektor oraz pracowników obsługi. Wszyscy byli zaskoczeni, ale bardzo miło przyjęli niezwykłych gości. Mikołajowi towarzyszył fotoreporter, więc można podziwiać super zdjęcia. Zapraszamy!

zobacz zdjęcia

 

 

cd informacji na stronie nr 4

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Spis treści:

Witamy w ZS nr 1

 

 

Foto Foto Foto

 

Kalendarium

kalendarze na bloga