Witaj na stronie Szkoły Podstawowej!

TEATR

 

Szkolny Teatr "Akcent" działa w Szkole Podstawowej od 2003 roku. Na zajęcia, które odbywają się raz w tygodniu, uczęszczają uczniowie z klas IV-VI. Spotykamy się oczywiście częściej wtedy, gdy przygotowujemy przedstawienie, a premiera tuż, tuż....
Podstawowym celem prowadzenia koła jest budzenie zainteresowań teatrem, rozwijanie możliwości kreacyjnych poprzez dramę, zabawę, inscenizację; rozwijanie wyobraźni oraz uczenie się tej, jakże trudnej, sztuki aktorskiej. Sami zabiegamy o wygląd scenografii i o naszą garderobę.
Skąd powstała nazwa tego teatru?! Mianowicie, staramy się "akcentować" spektaklem każde święto lub wydarzenie godne uwagi!! Nasz teatr powstał po to, aby cieszyć, uczyć i zachwycać uczniów. Nie zamykamy się jednak tylko na społeczność szkolną. Lubimy występować poza murami naszej szkoły i niesiemy radość przeżywania innym. Nawet nieźle nam to wychodzi ;)
Pracujemy bardzo ciężko cały rok. Przynosi nam to wiele satysfakcji. Pokazaliśmy wiele spektakli. Największym naszym sukcesem jest przedstawienie pt. "Opowieść wigilijna" wg doskonałej powieści Karola Dickensa. Wszystkim się podobało, a najbardziej nam, bo włożyliśmy bardzo dużo pracy w przygotowania.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z naszego repertuaru i nie tylko.

OTO JAK WYGLĄDAJĄ NASZE ZAJĘCIA
Na zajęciach teatralnych pogłębiamy naszą wiedzę i umiejętności przede wszystkim z zakresu:
. Kompetencji wiedzy o teatrze.
. Kompetencji posługiwania się językiem teatralnym.
. Kompetencji ruchu scenicznego.

Opiekun: Magdalena Ludwa-Jabłońska


 

Spis treści:

Witamy w ZS nr 1

 

Foto Foto Foto