Nazywam się Mikołaj Citko. 

Jestem na emeryturze (rocznik 1941) po 40 latach pracy w przedsiębiorstwie PKP. Ale jeśli ktoś będzie pytał mnie o rozkład jazdy pociągów – nie odpowiem. Pracowałem bowiem w tzw. "służbach technicznych", a konkretnie byłem szefem od budynków kolejowych, których utrzymanie i naprawy były podstawowym moim obowiązkiem. Z pociągami i obsługą klientów kolei nie miałem więc do czynienia.

Niedawno Kolej przeżywała różne koleje losu, np. przeobrażenia restrukturyzacyjne i prywatyzacyjne związane z dużymi reorganizacjami służb kolejowych, zmianą zadań i profili działania, ale także ze znanym już skutkiem zaniedbania tego co właśnie robiłem. Od 5-ciu lat jestem na emeryturze i tylko z boku spoglądam czasami na działalność różnych firm i spółek (niby) kolejowych. Nikt nie dba o zaplecze, a ono coraz bardziej starzeje się i chyli wręcz do upadku. Wystarczy przejechać się koleją i przyjrzeć się jak wyglądają dworce przystanków, perony itd. Od pewnego czasu na tych stacyjkach zamknięte są nawet ubikacje, bo nie ma kto ich utrzymywać w odpowiednim stanie higienicznym. Więc już kończę o tym ...
 


Teraz zajmuję się różnymi sprawami – z zakresu wielu zainteresowań prywatnych i hobby.

Jednym z nich jest brydż sportowy. Oprócz czynnego uprawiania tej dyscypliny w drużynie PRIM Ełk (III Liga), zajmuję się także zagadnieniami sędziowskimi w brydżu
i jestem administratorem WM ZBS do internetowego CEZAR czyli Centralnej Ewidencji ZAwodników i Rozgrywek Polskiego Związku Brydża Sportowego.
Na tej stronie będę zamieszczał wyniki ełckich turniejów brydżowych, podawał nowinki, ciekawostki brydżowe itp. ze wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego.

Kontakt ze mną jest możliwy na kilka sposobów, najprościej pocztą elektroniczną na adres: mikolajzelku@poczta.onet.pl .

 

Ełk, 2005-10-31