Jak powstawała witryna...

W październiku 2005r. ... a nawet nieco wcześniej.

Od pewnego czasu chodzi mi po głowie i coraz wyraźniej się kształtuje – projekt witryny internetowej. I nie ma to być jakieś mocno rozbudowane okno z bardzo wieloma przyciskami tematycznymi i jeszcze bardziej rozbudowanym wnętrzem tych działów. Ma to być stosunkowo prosty podręczny zbiór wiadomości bieżących i ewentualnie szybkie dotarcie do informacji o zawodnikach z wschodniej części Mazur, imprezach brydżowych w Ełku i okolicy.

1 listopada 2005Uruchomienie witryny "Brydż w Ełku".

Około 16-tej wróciłem z cmentarza. W telewizji nastrój i programy zgodne z duchem Dnia Wszystkich Świętych, dużo wspomnień z czasu przeszłego, jakaś taka zgodność ze stanem psychiki, jakieś wyciszenie wewnętrzne...
Więc siadłem do komputera i popracowałem kilka godzin. W ten sposób te wizje własnej strony internetowej zostały wreszcie zrealizowane. Na dobry początek dodałem obszerną panoramę Ełku. I mam zamiar dokonywać dość częstej wymiany fotek, mam bowiem własny zbiór – ponad 2 tys. zdjęć Ełku.

3 listopada 2005dodałem dział "Rozmaitości brydżowe", a w nim turnieje w Ełku z 2005r. (poza GP Ełk), mityng "Szanuj Las" i fotoreportaż.

5 listopada 2005dodałem dział "Pomocnik Arbitra", z ciekawymi opracowaniami technik sędziowskich i organizacji imprez brydżowych.

7 listopada 2005 – dodałem dział "W tygodniu", który wewnątrz ma właściwy tytuł "Komentarze Tygodnia". Jak sama nazwa wskazuje będą tam okazjonalne komentarze podsumowujące jakieś wydarzenia w minionym tygodniu.

10 listopada 2005 – dodałem przycisk [z Mazur Wsch]. Wyszczególnione są tam Osoby z naszej części Mazur. Nazwisko jest łączem bezpośrednim do Centralnej Ewidencji ZAwodników i Rozgrywek. I jest to najszybszy dostęp do kart zawodników w CEZAR.

11 listopada 2005 – dodałem przycisk [PKL–teraz], a więc na bieżąco. PKLe są u nas rejestrowane w programie Tomka Lisicy "Kartoteka OZBS", z którego wykonuję wydruki ich stanów na bieżąco i wstawiam na tę stronę internetową. Natomiast pełne dane, także z lat poprzednich są na stronie WM OZBS w dziale Kartoteka.

16 listopada 2005 – złączyłem KMP 2005-11-14 Olsztyn-Elbląg- Ełk-Mrągowo).
Jednorazowe łączenie sektorów w jeden wspólny "kocioł" wykonuję już od kilku miesięcy, ale wyniki nie były publikowane (raz tylko Tom L. zamieścił w witrynie OZBS). Nie są to oficjalne wyniki zmierzające do naliczenia PKL itd. Jest to tylko zabawa, ale wyniki obliczone tutaj dają dobrą prognozę na ewentualne sukcesy w łącznym zbiciu turniejów z całego kraju. Jak dotychczas – łączne wyniki z tych 4 sektorów były bardzo zbliżone do ostatecznych u komisarza SJ Berwida

20 i 21 listopada 2005 – wprowadziłem dane o 2 zjeździe i dodałem więcej danych o ligach.
Tabela II ligi jest kopią z okna PZBS, ale Butler indywidualny jest już mocno zmieniony, gdyż jest tam naliczenie PKLi –w dodanych wierszach i dotyczy to tylko naszych (WM) zawodników.
Tabela III ligi –to właściwie kompleksowy zbiór danych z ligi 2005/2006 –na jednej stronie (A4). Na razie mamy tam wyniki eliminacji (z 2 zjazdów). Pod przyciskiem
[BILANS] można obejrzeć zbiór danych z ostatniego zjazdu III ligi.

23 listopada 2005 – Dodałem opracowanie "Tworzenie plików NTP" (w Pomocniku Arbitra).
Sprawa wzięła się z możliwości tworzenia tych plików (w KOPS) w dwojaki sposób. I otrzymujemy dwa różniące się od siebie pliki nietypowe. Omawiam te różnice i sposoby tworzenia.

20 grudnia 2005 – oprócz wyników III ligi z bilansem gier itp. napisałem w "Komentarzach tygodnia" artykulik podsumowujący mijający właśnie rok 2005. Dałem tam pełną statystykę stanu zawodników w/g programu Tomka Lisicy. Ponadto mija właśnie pierwsze 50 dni funkcjonowania witrynki Mikołaja. I opinie wielu Kolegów są pozytywne.

21 grudnia 2005 – wykonałem zmianę fotografii Ełku. Teraz jest temat świąteczny –z gwiazdką i nocnym oświetleniem ulic, drzewek, słupów elektrycznych. Dodałem "choinkę" z życzeniami Wszystkim Kolegom.

3 stycznia 2006 – już po Nowym Roku.
Najbardziej aktualne dane o stanie PKL na koniec roku 2005 są w pliku [PKL-teraz], gdyż są zmieniane po każdym dodaniu nowych informacji.

28 stycznia 2006 – w dziale "Humor" dodałem "Zagadki i zadania" –dotyczące praktycznej matematyki stosowanej i nieco na wesoło. Jest tam kilka zadań (zagadek).

15 marca 2006 – po raz pierwszy była jakaś awaria serwera, nie był widoczny dla przeglądarek internetowych, czyli nie można było wejść na stronę "Brydż w Ełku". Ale po telefonicznej (mojej) interwencji, służby techniczne Multimedia przywróciły sprawność dość prędko i przerwa w braku dostępu do "okna" była krótsza od doby.

29 marca 2006 – w marcu wykonałem ważną pracę polegającą na przebudowie wielu plików *htm*. Otóż w pierwszym działaniu pisałem teksty w WORDzie, wklejałem zdjęcia, wstawiałem kolory itp. a potem zapisywałem to jako stronę WWW korzystając z opcji programu WORD. I powstawały pliki HTML z charset=Windows 1250. Ale oprócz dużego zużycia pamięci na budowę takiego pliku, nie można oglądać zdjęć niektórymi przeglądarkami, w tym popularnym Firefox-em. Więc przebudowuję strony na standard kodu [iso-8859-2]. Kontynuacja tego działania wystąpi w kolejnym miesiącu.

1 kwietnia 2006 – jutro będzie 1-rocznica śmierci Jana Pawła II, więc uruchomiłem witrynkę "Nie tylko brydżem człowiek żyje..." i zamieścilem tam pierwszy plik: zbiór zapisów z mego dziennika z tamtego okresu. W zamyśle są jeszcze inne tematy do umieszczenia w tym dziale.

30 września 2006 – Z racji pełnienia funkcji Administratora w CEZAR z ramienia WM ZBS dużą wagę przykładałem do solidnego zbierania PKLi z wszystkich imprez w naszym województwie. Ponadto dla zapewnienia kontroli danych prowadzę ewidencję PKL w programie "Kartoteka OZBS" autorstwa Tomka Lisicy i okresowo dokonuję porównania z bazą CEZAR czyli Centralną Ewidencją ZAwodników i Rozgrywek. Zgodność danych jest potwierdzeniem, iż nic nie umknęło z ewidencji - zarówno tej wewnętrznej jak i w trakcie przesyłania do CEZAR.

12 kwietnia 2007 – W dziale "Poza brydżem" zdecydowałem się umieścić własne wspomnienia z czasów dzieciństwa i lat szkolnych. Napisane były w dwóch etapach: 1999 i 2001r. A ostateczny kształt został nadany w 2005r. (dodane zdjęcia i inna grafika).

22 stycznia 2009 – Pod koniec ub.r. zaistniała możliwość przesyłania danych z turniejów w Giżycku i Węgorzewie drogą elektroniczną czyli bezpośrednio po turnieju i szybko. Tak więc w br. uruchomiłem przycisk [Giżycko Węgorzewo] do działu z wynikami turniejów w tych miastach. Dla turniejów w Giżycku prowadzę także klasyfikacje długofalowe: miesięczne i roczną.

1 listopada 2011 –Właśnie mija 6 lat funkcjonowania tej witryny. Warto więc zrobić małe podsumowanie. Witrynę odwiedziło ponad 122 tys. osób, daje to średnią 56 odwiedzin dziennie. Najwięcej wizyt było z Olsztyna, prawie 30 tys., potem Giżycko - ponad 12 tys. razy. A trzeba tu dodać, iż turnieje z Giżycka i Węgorzewa były zamieszczane dopiero od 2009r. czyli przez 3 ostatnie lata. Z zagranicy przoduje zdecydowanie Wielka Brytania - ponad 1000 odzwiedzin. Oznaczałoby to, iż właśnie tam wyemigrowało najwięcej polskich brydżystów. Zakładam bowiem, iż witrynę odwiedzają przede wszystkim brydżyści.