En version

 

 


malowidła ścienne               

 

Ostatnio zmalowane ściany

 

Malowidło na ścianach - taśma filmowa z ikonami pop-art / technika: aerografia, pędzel, pastel - GdyniaIkony filmu

  

Malowidło na ścianach - taśma filmowa z ikonami pop-art / technika: aerografia, pędzel, pastel - GdyniaIkony estrady

  

Malowidło na ścianach - taśma filmowa z ikonami pop-art / technika: aerografia, pędzel, pastel - GdyniaIkony pop-art

  

Malowidło na ścianach - taśma filmowa z ikonami pop-art / technika: aerografia, pędzel, pastel - GdyniaIkony muzyki

  

- gdzieś pomiędzy znalazło się również miejsce na fotki domowników, ale z oczywistych względów tutaj tego nie pokażę :).

 Więcej przykładów malowania ścian poniżej, oraz na nowej stronie: www.muraliki.pl


murale


Kto powiedział,ze mural musi być tylko zjawiskiem monumentalnym?
Dlaczego nie można by go wcisnąć pomiędzy kuchenne szafki, zwłaszcza, że za oknem widok wprost na Gdyński Festiwal filmowy? I w nawiązaniu do niego właśnie oraz z zamiłowania do gwiazd kina i estrady Pani Joanna zażyczyła sobie twarze jej ulubionych postaci wkomponowane w taśmę filmową.

Pop-Art-Icons | pastel + aerografia na ścianie (przedział cenowy: 400 -500 PLN/m2)

 

    

 


Bajkowe malowidła w pokojach dziecęcych, przedszkolach, salach zabaw - czyli malunki na ścianch dla dzieci.


Obraz malowany na ścianie- technika: akryl/aerografia (przedział cenowy od 200~400 PLN/m²)
Zygzak w kąpieli

  

malowidło w pokoju dziecęcym- technika: aerografia, pędzel / akryl
Pixarowy Mix

  

malunki na ścianach- technika: pędzel+aerograf (przedział cenowy od 300~500 PLN/m²)
Kubuś Puchatek

  

obraz ścienny- technika: olej+akryl/pędzel+aerograf (przedział cenowy od 150~400 PLN/m²)
Sammy w sali zabaw

  


Myszka Mickey

  

Tutaj znika mur ... otwiera się furtka, przez którą chcąc-niechcąc wkraczamy w świat imaginacji ... jakaś małpka... jakiś liść...
i zapominasz, że za oknem chwilowo zabrakło słońca.

więcej na : www.muraliki.pl

Murale dla starszych


Malowidła ścienne mogą zdobić nie tylko pokoje dziecięce. W razie, gdyby ktoś chciał przenieść na ściany najdzi...wniejsze nawet fan... tazje, błąkające się po otchłaniach Państwa wyobraźni- służę pomocą :) więcej przykładów malowideł na : www.muraliki.pl

obraz ścienny- technika: aerograf / akryl+ olej (przedział cenowy od 200~300 PLN/m²)
Kwitnące motyle

  

obraz ścienny- technika: aerografia, pędzel / akryl
BigBonsai na ścianie

  

Gravitan / Janki - Obraz malowany na ścianie w sali fitnessGravitan - Sala fitness

  

Gravitan / Janki - Malowidło ścienne w sali fitnessGravitan - Sala fitness

  

Gravitan / Janki - Malowidło ścienne w sali fitnessGravitan - Sala fitness

  

Prosto i kolorowo.


malunki na ścianach- technika: pędzel+aerograf / akryl (przedział cenowy od 100~200 PLN/m²)
CZD- Hippolit

  

malunki na ścianach- technika: pędzel+aerograf / akryl
CZD- HiPP 2

  

malunki na ścianach- technika: pędzel+aerograf / akryl
IMiD- HiPP

  

Proste malowanie na ścianach- przedział cenowy od 100~150 PLN/m²
Przedszkole Prywatne

  

Proste malowanie na ścianach- przedział cenowy od 100~150 PLN/m²
Malunki w przedszkolu

  

Prosto i kolorowo, to najmniej pracochłonne malowidła więc i najtańsza propozycja cenowa w mojej ofercie.

 

  

 

  

 

  

 

  

 

  

Więcej galerii znajdziecie Państwo na mojej nowej stronie poswięconej tylko malarstwu ściennemu: www.muraliki.pl

W ofercie znajdziecie Państwo malowidła ścienne uproszczone lub malowane realistycznie, monochromatyczne, lub w dowolnej kolorystyce- od prostych motywów poprzez wszelkiego rodzaju wymyślne malowidła ozdobne na ścianach lokalów gastronomicznego. Ostatnio bardzo popularne są roślinne motywy oraz bajeczne postacie zwierzęce czy fantastyczne, wyczarowane nie tylko w salonach, sypialniach i alkowach- również w korytarzach restauracji, łazienkach apartamentów, kuchniach, sekretariatach, dyrektorskich gabinetach, placówkach użytku publicznego jak sklepy, szpitale, kościoły, przedszkola, złobki czy hale sportowe.

Wiekszość z wyżej wymienionych malowideł może być wykonanych na płótnie, po czym przyklejona do ściany. Dzieki temu istnieje możliwość namalowania (pod konkretny wymiar) obrazu lub całościowego projektu wielkoformatowego, po czym dostarczenie pod wskazany adres i wkomponowanie w pomieszczenie. Pozwala to zaoszczędzić nie tylko na kosztach ...

montaz-obrazu-na-scianie-00m   montaz-obrazu-na-scianie-00m   montaz-obrazu-na-scianie-00m  

Aby dowiedzieć się więcej na temat korzyści płynących z takiego rozwiązania zapraszam do artykułu >> Wyklejane muraliki

 

 

 

Ceny malowania po ścianach

mogą zależeć od takich czynników jak: pracochłonności malowidła, technika malowania, powierzchnia ściany, trudność wzoru, ale głównym kryterium jest wielkość malowidła. Zapytania dotyczące ewentualnej wyceny kierować można: >> tutaj . Przykładowe ceny czasem pojawiają się w opisach fotografii w galerii powyżej- tam przy niektórych projektach podany orientacyjny koszt za metr 2.
Poniżej znajduje się więcej informacji przeznaczonych dla osób, które zapałają chęcią uczynienia otaczającego je świata barwniejszym.

Ceny malowideł (info szczegółowe) + kilka ważnych rzeczy:

 

Artystyczne malarstwo ścienne to chyba najstarsza sztuka dekorowania wnętrz. W jaskini Chauvet odkryto malowidła z przed 20 000 lat. Zachwycające swą urodą fragmenty malowideł możemy także zobaczyć na Krecie w ruinach pałacu Knossos i w odkrytych spod wulkanicznej lawy Pompejach i Herkulanum.

Najsławniejsze malowidła ścienne epoki nowożytnej to sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej w Watykanie stworzone przez Michała Anioła w latach 1508-12 oraz Ostatnia Wieczerza Leonarda da Vinci namalowana w kościele Santa Maria delle Grazie w Mediolanie (1495-97).

 

 

trompe l'oeilMalarstwo iluzoryczne

iluzjonizm

 

To sztuka zdobienia ścian, której magia polega na przemianie płaskich powierzchni w niemal trójwymiarowe przestrzenie stwarzając złudzenie wyimaginowanych światów. Efekty optyczne uzyskane dzięki malarstwu iluzorycznemu pozwalają na "powiększenie" pomieszczenia. Takim wyrafinowanym fałszerstwem często zajmowali się sławni malarze np. Giotto, Rafael czy Veronese.

Większą część przykładów tego typu malarstwa spotkać można w obiektach zabytkowych, pałacach, muzeach, restauracjach, luksusowych sklepach i hotelach. Lecz coraz częściej trompe l'oeil zaczyna gościć w prywatnych domach, ciesząc się coraz większym zainteresowaniem wśród osób, które zamiast klasycznej monotonii koloru chcą mieć na ścianach coś wyjątkowego, coś wykonanego specjalnie dla nich ...

 

trompe l'oeil co oznacza "oszukać oko

 

tematy zahaczone o dzieło na skróty:

 

lalowanie pokoi dziecęcych desek snowboardowych rysowanie na płótnie malowanie aerografem renowacje obrazów naprawianie ram kopie obrazów olejnych uzupełnianie utraconych fragmentów ram szkice elementy 3D airbrush na ścianie relief Przecierki aerograf malowanie artystyczne na ścianach

 

 


Producenci oferują wiele farb o podobnym przeznaczeniu. Wybór rodzaju farby zależy zarówno od tego, jaka powierzchnia będzie nią pomalowana, jak również od ceny. Można używać produkty przeznaczone do stosowania tylko we wnętrzu lub farby uniwersalne.

Mineralne. Są to farby: wapienne - spoiwem jest w nich wapno gaszone (dziś prawie nieużywane); silikatowe (krzemianowe), w których spoiwem jest szkło wodne (dość drogie, raczej używane do malowania elewacji); cementowe - spoiwem jest cement (przeznaczone przede wszystkim do malowania betonu).

Klejowe. Spoiwem jest w nich klej kostny. Obecnie raczej używa się zmodyfikowanych farb klejowych nazywanych metyloceluzowymi (spoiwem jest metyloceluloza) Pomalowana nimi powierzchnia jest matowa i odporna na ścieranie, jednak kiedy się pobrudzi, trudno ją później oczyścić, ponieważ tych farb nie można zmywać.

Emulsyjne (dyspersyjne). Zazwyczaj łatwo się rozprowadzają, dobrze kryją, szybko schną, są trwałe, tworzone przez nie powłoki są paroprzepuszczalne. W takcie nakładania nie wydzielają szkodliwych związków.

Winylowe (polioktanowo-winylowe). Pomalowana nimi powierzchnia szybko się brudzi, ale jest łatwo zmywalna; niestety, bardzo słabo przepuszczają parę wodną.

Akrylowe. Są bardziej odporne na czynniki chemiczne, lepiej przepuszczają parę wodną i są trwalsze, a także droższe niż farby winylowe. Powłoka farby akrylowej może pokryć niewielkie rysy.


Lateksowe. Bardzo trwałe, ale dość drogie; dobrze przepuszczają parę wodną.

Akrylowo-lateksowe. Pomalowane nimi powierzchnie są elastyczne, odporne na uszkodzenia mechaniczne, nie przepuszczają pary wodnej.

Alkidowe. Tworzą twarde powłoki, są odporne na działanie warunków atmosferycznych. Służą do malowania okien i drzwi, elementów metalowych, czasami do malowania ścian (lamperie).

Alkidowe modyfikowane żywicami poliuretanowymi. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne; można nimi na przykład pomalować meble lub podłogi.

Silikonowe. Tworzą trwałe i szczelne powierzchnie (nie przepuszczają wody), dlatego można nimi malować ściany w wilgotnych pomieszczeniach.

Można również kupić farby o szczególnych właściwościach, na przykład z dodatkiem środków przeciwgrzybicznych, farby całkowicie kryjące już po jednokrotnym wymalowaniu, farby strukturalne lub natryskowe.